IMG

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28
Exkurze 9. třídy - Energylandia Polsko
29
Soutěž Wolfram
30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11
Exkurze 7. třída - Laser Game Ostrava-Vítkovice
12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Exkurze 8. třídy do Prahy a okolí

Exkurze 8. třídy do Prahy a okolíDatum konání:
13.5.2024
Datum ukončení:
15.5.2024

Žáci 8. ročníku se ve dnech 13. až 15. května 2024 zúčastnili pod vedením svého třídního učitele a pana učitele Matýska exkurze do Prahy a jejího okolí. Ubytovaní byli v Apartmánech pod hradem Karlštejnem.

První den viděli Národní divadlo a měli příležitost vyfotit si panorama Pražského hradu s Karlovým mostem. Navštívili sídlo českých panovníků a prezidentů Pražský hrad a prohlédli si mnohé jeho interiéry (Chrám sv. Víta, Obrazárnu, Starý královský palác, baziliku sv. Jiří, Zlatou uličku). V poledne pak zhlédli slavnostní střídání Hradní stráže. Z Hradu se potom vydali na Malou Stranu, kde navštívili Valdštejnskou zahradu, kde je zaujala tamější fauna a flora, ale také architektura. Po pauze na občerstvení se vydali k Lennonově zdi a přes Čertovku na Kampu. Následně přešli přes Karlův most do Starého Města k Orloji a Prašné bráně. Den zakončili v OC Palladium.

Celý druhý den třída strávila v areálu ZOO Praha. Zde s nadšením poznávali různorodé druhy zvířat a učili se o jejich životě a způsobech ochrany. V tento den si také vyzkoušeli jízdu lanovkou a pražským metrem.

Poslední den se z ubytování vydali na majestátní hrad Karlštejn, kde navštívili Císařskou rezidenci a hradní studnu, a po přejezdu zpět do Prahy se podívali do horní části Václavského náměstí a nahlédli do Národního muzea do expozice věnované živočišné říši.

Všichni si tuto exkurzi velice užili a v pořádku se vrátili domů.

Mgr. Jan Kavan