IMG

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28
Exkurze 9. třídy - Energylandia Polsko
29
Soutěž Wolfram
30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11
Exkurze 7. třída - Laser Game Ostrava-Vítkovice
12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Exkurze Ostrava - Malý svět techniky a Hop Jump

Exkurze Ostrava - Malý svět techniky a Hop JumpDne 30. května 2024 jsme s žáky 2. stupně navštívili Malý svět techniky a trampolínové centrum HopJump v Ostravě.

Den jsme zahájili v Malém světě techniky, který je součástí Dolní oblasti Vítkovice. Toto interaktivní muzeum je zaměřeno na popularizaci vědy a techniky. Prohlédli jsme si různé expozice, které nám přiblížily historii techniky a průmyslu. Žáky zaujala sekce věnovaná fyzikálním experimentům a možnost vyzkoušet si různé interaktivní exponáty, které nám umožnily pochopit složité technické principy zábavným způsobem. Velké nadšení vyvolaly simulátory jízd různých typů vozidel od motocyklu, přes osobní nebo nákladní automobil až po tramvaj. 

 

Ve Velkém světě techniky jsme absolvovali také výukové programy, které byly orientovány různými směry. Část žáků se věnovala enviromentální výuce a problémům životního prostředí, další 3D tisku a poslední skupina se pokusila navrhnout své město.

 

Poté jsme se přesunuli do trampolínového centra HopJump, kde jsme se skvěle bavili skákáním na trampolínách různého druhu. Děti se vyřádily a také si skvěle protáhly tělo.

 

Celý den byl plný zážitků s kombinací vzdělávání, zábavy a pohybu v Ostravě. Výlet jsme si opravdu užili. 

Kateřina Onderková